Liturgia

Dnešný dátum: štvrtok, 21. marec 2019
Meniny má Blahoslav.
Katolícky kalendár:
Dnes: Serapion
- liturgia: féria
- liturgia: féria
Liturgický rok: C

Subscription

Enter your e-mail address below.

Čítačka správ

Odohrali predstavenie, ktorého scénar je inšpirovaný románom kňaza

TKKBS - pred 5 hod 34 min
Rozprávky, ktoré prebúdzajú dospelých a deťom nedovolia na predstavení zaspať. Také sú fantasy muzikály z dielne tvorivej skupiny AD1 z východného Slovenska. V súčasnosti hrajú v rôznych mestách Legendu o zakliatom meste. Scenár je inšpirovaný románom katolíckeho kňaza Vladimíra Štefaniča.

Na Cirkevnej základnej škole v Trstenej pripravili 32-hodinovú adoráciu

TKKBS - pred 6 hod 51 min
Nezabudnime na Božiu vernosť. On nás povolal do spoločenstva svojho Syna a tak nás oslobodil pre lásku. Aj tieto slová zazneli počas nočného bdenia v Cirkevnej základnej škole Rudolfa Dilonga v Trstenej. Veriaci sa v pôste spojili spoločne v modlitbách na 32-hodinovej adorácii pri Oltárnej sviatosti.

Marocký výbor prosí pápeža o intervenciu vo veci náboženskej slobody

TKKBS - pred 9 hod 28 min
List, citovaný agentúrou Fides, pripomína niektoré prípady porušovania náboženskej slobody kresťanov, hovorí o prenasledovaní kresťanov a protiprávnom zatýkaní. Marocký kresťanský výbor zdôrazňuje, že veľa funkcionárov tamojšej polície zatýkalo, mučilo a zbavovalo dokumentov občanov, ktorí sa priznali k praktizovaní svojej viery.

Kardinál Baltazar Porras: Človek má právo na občiansku neposlušnosť

TKKBS - pred 10 hod 3 min
Arcibiskup Meridy a apoštolský administrátor caracaskej arcidiecézy, kardinál Baltazar Porras, podporil manifestáciu opozície v hlavnom meste Venezuely a pripomenul, že aj protest patrí medzi ľudské práva. Arcibiskup Meridy zdôraznil aj naliehavaú nutnosť vpustenia humantitárnej pomoci do Venezuely.

V Nitre bude Diecézne stretnutie mládeže P.S. 2019 – Pretvárame svet

TKKBS - pred 10 hod 27 min
Od 5. do 7. apríla 2019 sa v Nitre uskutoční Diecézne stretnutie mládeže P.S. 2019 – Pretvárame svet. Aktivity budú sústredené najmä do nitrianskych kostolov v centre mesta a časť aj do Divadla Andreja Bagara. Organizátori pripravili pre mladých náboženský, kultúrny i spoločenský program, kde si každý bude môcť nájsť „to svoje“.

Pápežov posynodálny list mladým nesie názov „Kristus žije, naša nádej“

TKKBS - pred 10 hod 34 min
„Vive Cristo, esperanza nuestra“ (Kristus žije, naša nádej) – to je začiatok španielskeho pôvodného textu posynodálnej apoštolskej exhortácie vo forme listu mladým, ktorý pápež František podpíše v pondelok 25. marca, v deň slávnosti Zvestovania Pána, počas jeho návštevy mariánskej svätyne v Lorete.

Mikolášik: Napredovanie vedy je dôvodom na rast pokory voči životu

TKKBS - pred 11 hod 1 min
Mikolášik, ktorý je pôvodným povolaním lekár, ocenil, že aj tento rok na európsky Týždeň za život nadväzuje program Svetového dňa Downovho syndrómu. Dlhodobo stojí za mobilizáciou najväčších politických skupín v Európskom parlamente v otázke navýšenia podpory ľudí s Downovým syndrómom.

Veľtrh sociálnych aktivít pod Tatrami opäť zviditeľní neviditeľných

TKKBS - pred 11 hod 31 min
Okolo nás žije mnoho neviditeľných dobrodincov, ktorí venujú svoj čas, energiu a prostriedky tým, ktorí si sami nedokážu pomôcť. Fórum kresťanských inštitúcií v spolupráci s obchodným centrom Fórum v Poprade pozýva verejnosť na Veľtrh sociálnych aktivít. Uskutoční sa v sobotu 23. marca 2019 v čase od 11:00 do 17:00 h.

Žiaci bratislavskej škole aktívne podporili kampaň Pomoc pre Sýriu

TKKBS - 20. marec 2019 - 17:50
Žiaci bratislavskej Spojenej školy sv. Františka z Assisi reagujú na kampaň Pomoc pre Sýriu, ktorej iniciátorom je pápežská nadácia ACN Slovensko. Za svojich rovesníkov v Sýrii sa rozhodli obetovať dve sväté omše a budú sa za nich modliť počas pôstnej modlitbovej iniciatívy, do ktorej sa okrem nich zapájajú aj deti z ďalších slovenských škôl.

Pri audiencii pápež vyjadril solidaritu Afrike a pripomenul vzor sv. Jozefa

TKKBS - 20. marec 2019 - 17:30
Pri generálnej audiencii v stredu 20. marca na Námestí sv. Petra pápež František v katechéze pokračoval treťou prosbou Otčenáša: „Buď vôľa tvoja“. Vyjadril aj osobitnú solidaritu s krajinami postihnutými záplavami v juhovýchodnej časti Afriky. Medzi tisíckami pútnikov boli prítomné aj tri väčšie skupiny zo Slovenska.

Kardinál Philippe Barbarin o audiencii u pápeža a odchodu do ústrania

TKKBS - 20. marec 2019 - 16:56
Pápež František bol dobre informovaný o priebehu mojej kauzy, sám sa o ňu zaujímal, boli sme v telefonickom kontakte a dostal tiež do španielčiny preloženú dokumentáciu mojich advokátov, povedal kardinál Philippe Barbarin pre francúzsku katolícku televíziu KTO k svojej audiencii u Svätého Otca.

Veriaci pripravili burzu a z výťažku podporili vyvŕtanie studne v Afrike

TKKBS - 20. marec 2019 - 16:35
Slováci prejavili veľkú štedrosť voči obyvateľom v Afrike. Veriaci vo farnosti Kostolná pri Dunaji zorganizovali v uplynulých dňoch v kultúrnom dome verejnú prezentáciu a burzu predmetov zakúpených v Tanzánii, kde zavítal na misijnú cestu ich farár Pavol Gajdoš. Z výťažku podporili miestne rodiny a jednotlivci vyvŕtanie studne.

Od februára bolo v Nigérii zavraždených viac ako 120 kresťanov

TKKBS - 20. marec 2019 - 16:13
Od februára bolo v Nigérii zavraždených viac ako 120 kresťanov, posledných 52 v pondelok minulý týždeň. Informuje o tom katolícky internetový portál kath.net a je prekvapený, že sa táto správa nedostala do žiadnej spravodajskej agentúry, do žiadnych televíznych správ. Agentúra cituje správy „Christian Post“.

Kardinál Sarah: Nebojme sa to povedať: Cirkev dnes potrebuje reformu

TKKBS - 20. marec 2019 - 15:46
Nebojme sa to povedať: Cirkev dnes potrwebuje hlbokú reformu, k nej dôjde skrze naše obrátenie, hovorí kardinál Robert Sarah. Prefekt Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatosti vstúpil do debaty na tému súčasnej krízy Cirkvi. Nahliada na ňu z perspektívy obyčajných veriacich a veľkých zástupcov verných kňazov.

Vyšla kniha kňaza, ktorý vo vojne slúžil raneným a zomierajúcim vojakom

TKKBS - 20. marec 2019 - 15:25
Willie Doyle bol írsky jezuitský kňaz, ktorý slúžil a zomrel pri vojsku počas prvej svetovej vojny ako vojenský kaplán. Bol známy tým, že bez strachu vyskakoval zo zákopov, aby poslúžil raneným a zomierajúcim vojakom. Nová kniha s názvom Pozdvihnúť padnutých je súborom jeho spisov a listov, ktoré napísal počas vojny.

V Oravskom Veselom sa veriacim prihováral páter Michal Zamkovský

TKKBS - 20. marec 2019 - 14:42
Misie sú mimoriadnou formou ohlasovania evanjelia v Cirkvi. Ľudových misionárov redemptoristov v tomto roku privíta 25 slovenských miest a obcí. Ohlasovať Božie slovo budú dva misijné tímy. V Oravskom Veselom sa veriacim prihováral so svojou skupinou Michal Zamkovský.

Marocký arcibiskup: Pápežova návšteva bude aj o vzťahoch s islamom

TKKBS - 20. marec 2019 - 13:46
Dva týždne pred apoštolskou cestou Svätého Otca do Maroka (30. – 31. marca 2019) rabatský arcibiskup Mons. Cristóbal López Romero v rozhovore pre španielsku agentúru EFE priblížil situáciu tamojšej Cirkvi. Mons. López pochádza zo Španielska, je členom rehole saleziánov a Rabatskú arcidiecézu spravuje od roku 2018.

Biskupi si pripomenú Deň počatého dieťaťa pri svätej omši v Prešove

TKKBS - 20. marec 2019 - 12:15
Pri príležitosti Dňa počatého dieťaťa a 31. výročia sviečkovej manifestácie budú biskupi sláviť svätú omšu v pondelok 25. marca 2019 o 18:00 h v Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove. Hlavným celebrantom bude košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. Kazateľom bude predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský.

Zástupcovia katechetických sekcií biskupských konferencií sa stretli v Ríme

TKKBS - 20. marec 2019 - 11:41
V dňoch 18.-20. marca 2019 sa v sídle Talianskej biskupskej konferencie v Ríme uskutočnilo pracovné stretnutie Katechetickej sekcie Komisie pre evanjelizáciu a kultúru Rady európskych biskupských konferencií. Stretnutie otvoril Mons. Đuro Hranić, predseda sekcie a Martin Michalíček, generálny sekretár CCEE.

Biskup Stanislav Stolárik si pripomína 15. výročie biskupskej vysviacky

TKKBS - 20. marec 2019 - 11:20
Mons. Stanislav Stolárik, súčasný rožňavský biskup, si dnes, v stredu 20. marca 2019, pripomína 15. výročie biskupskej vysviacky. Dnes už sv. Ján Pavol II. ho 26. februára 2004 vymenoval za vtedajšieho pomocného biskupa Košickej acidiecézy 26. februára 2004. Za biskupa bol vysvätený 20. marca 2014 v košickej Katedrále sv. Alžbety.

Stránky