Čítačka správ

Pápež sa prihovoril Konžanom a Juhosudáncom cez vyslaného kardinála Parolina

TKKBS - 2. júl 2022 - 21:40
Vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin v piatok 1. júla pricestoval do Kinšasy, hlavného mesta Konžskej demokratickej republiky, aby miestnej katolíckej komunite vyjadril blízkosť pápeža Františka, ktorý bol nútený odložiť zo zdravotných dôvodov svoju naplánovanú apoštolskú cestu.

Juhosudánsky biskup: Pápež podnecuje ľudí k jednote, bratstvu a evanjeliu

TKKBS - 2. júl 2022 - 18:36
„Kardinál Parolin prichádza v dôležitom momente“, hovorí v rozhovore pre Vatikánsky rozhlas – Vatican News biskup juhosudánskej diecézy Rumbek Mons. Christian Carlassare, pričom vykresľuje aktuálnu situáciu v krajine prahnúcej po zmierení. Ľud Južného Sudánu očakáva pápeža Františka, jeho výzvu k jednote, bratstvu a evanjeliu, zdôrazňuje biskup.

Kardinál Parolin v Afrike: Prinášam pápežovu lásku a túžbu prísť osobne

TKKBS - 2. júl 2022 - 17:00
„Je to dôležitá cesta. Cítim sa skutočne poctený, že môžem ísť do Konžskej demokratickej republiky aj do Južného Sudánu a priniesť pápežovu lásku týmto obyvateľom a katolíkom spolu s ubezpečením, že hneď ako to podmienky dovolia, najmä z hľadiska zdravia, uskutoční túto cestu on sám.“ To sú slová vatikánskeho štátneho sekretára kardinála Pietra Parolina na margo jeho osemdňovej cesty, na ktorú sa vydal v mene Svätého Otca v piatok 1. júla.

Slovenskí biskupi ďakujú za nového apoštolského nuncia na Slovensku

TKKBS - 2. júl 2022 - 12:10
Slovenskí biskupi ďakujú pápežovi Františkovi za vymenovanie nového apoštolského nuncia na Slovensku. 

Slovenskí biskupi ďakujú za nového apoštolského nuncia na Slovensku

TKKBS - 2. júl 2022 - 12:10
Slovenskí biskupi ďakujú pápežovi Františkovi za vymenovanie nového apoštolského nuncia na Slovensku. 

Pápež František vymenoval nového apoštolského nuncia na Slovensku

TKKBS - 2. júl 2022 - 12:03
Pápež František vymenoval nového apoštolského nuncia na Slovensku. Stal sa ním doterajší apoštolský nuncius v Peru Mons. Nicola Girasoli, informovala Apoštolská nunciatúra na Slovensku. Menovanie zároveň oznámilo Tlačové stredisko Svätej stolice.

Pápež František vymenoval nového apoštolského nuncia na Slovensku

TKKBS - 2. júl 2022 - 12:00
Pápež František vymenoval nového apoštolského nuncia na Slovensku. Stal sa ním doterajší apoštolský nuncius v Peru Mons. Nicola Girasoli, informovala Apoštolská nunciatúra na Slovensku. Menovanie zároveň oznámilo Tlačové stredisko Svätej stolice.

Študenti z Gymnázia bl. biskupa P. P. Gojdiča boli na púti v Medžugorí

TKKBS - 2. júl 2022 - 8:20
Skoré ranné vstávanie tretí deň pobytu sa vyplatilo pri výstupe na vrch Križevac, počas ktorého sa spolu s vladykom Jánom Babjakom, emeritným prešovským arcibiskupom, modlili modlitbu krížovej cety. Silné dojmy v pútnikoch zanechali aj svedectvá mladých chlapcov z komunity Cenacolo, ktorú založila sestra Elvíra.

V Katedrále sv. Martina v Bratislave bude zádušná omša za Miroslav Cipára

TKKBS - 2. júl 2022 - 8:07
V Katedrále sv. Martina v Bratislave sa bude 5. júla o 15:00 konať zádušná svätá omša za zosnulého akademického maliara Miroslava Cipára. Hlavným celebrantom bude riaditeľ Spolku svätého Vojtecha Ivan Šulík.

Fórum kresťanských inštitúcií pripravilo projekt s názvom Letný refresh

TKKBS - 2. júl 2022 - 7:57
„Leto je ideálny čas na načerpanie síl, aby sme mali potom energiu kráčať ďalej. V rámci tímu Deň rodiny sme si pre vás pripravili krátke heslá, citáty či myšlienky. Poďme spolu uvažovať  nad krásou stvorenstva, nad naším vzťahom k Bohu i k sebe navzájom. Veríme, že sa pridáte a zapojíte sa do odberu týchto drobných povzbudení,“ píše.

V projekte Mladé srdce pokračovali 4. celoslovenským stretnutím tímov

TKKBS - 2. júl 2022 - 7:46
Mottom spoločného stretnutia bolo heslo Mladí chcú zmenu! Každý mladý človek má v sebe silu, ktorou túži zmeniť svet. Ako však s touto túžbou pracovať a ako ju nasmerovať k službe, ktorá bude prínosom? Nad touto otázkou uvažovali spoločne s pozvanými hosťami účastníci z desiatich farností.

V Trnavskej arcidiecéze boli vymenovaní traja noví honorárni assessori

TKKBS - 2. júl 2022 - 7:39
V stredu 29. júna boli vymenovaní traja noví honorárni assessori Trnavského arcibiskupského stolca. Sú nimi sekretár - notár arcibiskupskej kúrie Lukáš Blažo, biskupský vikár pre nemocničnú duchovnú službu Rudolf Kopinec a súdny vikár Arcidiecézneho tribunálu v Trnave Peter Škultéty. Vymenoval ich arcibiskup Ján Orosch.

Pozvánka na prezentáciu výstupov synodálneho procesu Žilinskej diecézy

TKKBS - 2. júl 2022 - 7:25
Žilinská diecéza organizuje prezentáciu výstupov synodálneho procesu. Uskutoční sa v pondelok 4. júla. O 16:00 zaznie v Diecéznom centre na Ulici Jána Kalinčiaka príhovor žilinského biskupa Mons. Tomáša Galisa a účastníkov synodálnych konzultácii a navrhovateľov krokov synodálnej cesty.

Tajomníci biskupských konferencií z Európy debatujú o synodálnom kráčaní 

TKKBS - 2. júl 2022 - 7:05
Cirkev v Európe v synodálnom kráčaní - je názov témy 49. stretnutia generálnych tajomníkov biskupských konferencií z Európy, ktorí sa zišli od 30. júna do 3. júla v chorvátskom Záhrebe. Delegáti prezentujú výsledky synodálneho kráčania a rozlišovania. Slovensko zastupuje výkonný sekretár Konferencie biskupov Slovenska Ivan Ružička.

V júli nebudú vo Vatikáne stredajšie generálne audiencie

TKKBS - 1. júl 2022 - 23:15
Podobne ako v predošlých rokoch sa v júli nebudú vo Vatikáne konať stredajšie generálne audiencie Svätého Otca. Obnovia sa od stredy 3. augusta.

Logo pápežovej cesty do Kanady spája cirkevné i indiánske motívy

TKKBS - 1. júl 2022 - 23:12
Už je známe logo apoštolskej cesty pápeža Františka do Kanady, ktorá sa uskutoční 24. - 30. júla. Logo svojou etnickou symbolikou vyjadruje, že Svätý Otec navštívi predovšetkým pôvodné obyvateľstvo krajiny, aby pomohol v procese uzdravovania rán minulosti spôsobených niekdajšou násilnou asimiláciou indiánskych detí.

V Argentíne budú blahorečení dvaja misionári zo 17. storočia

TKKBS - 1. júl 2022 - 23:08
V sobotu 2. júla budú blahorečení prví argentínski mučeníci, pochádzajúci zo 17. storočia: diecézny kňaz Pedro Ortiz de Zárate a jezuita Juana Antonio Solinas. Slávnosti na severe Argentíny v meste San Ramón de la Nueva Orán, v provincii Salta bude v mene Svätého Otca predsedať prefekt Kongregácie pre kauzy svätých kardinál Marcello Semeraro.

Prešovské cirkevné školy ukončili školský rok s biskupom Forgáčom

TKKBS - 1. júl 2022 - 18:53
Konkatedrála sv. Mikuláša v Prešove sa zaplnila študentmi, učiteľmi a zamestnancami Gymnázia sv. Moniky a Katolíckej spojenej školy sv. Mikuláša, ktorí spolu s košickým pomocným biskupom Mons. Marekom Forgáčom slávili ďakovnú svätú omšu.

Pápež v júli vyzýva k modlitbe za seniorov ako učiteľov nehy

TKKBS - 1. júl 2022 - 18:47
„V tomto svete, ktorý si zvykol na vojnu, potrebujeme skutočnú revolúciu nežnosti“. Majstrami v nej sú práve starší ľudia a v tomto smere majú veľkú zodpovednosť voči mladým generáciám. O tomto hovorí pápež František v júlovom videu Apoštolátu modlitby.

Vo vojne sa netancuje menuet - pápež v rozhovore pre argentínsku agentúru Télam

TKKBS - 1. júl 2022 - 18:42
Vojny vznikajú v dôsledku nedostatku dialógu, zdôrazňuje v rozhovore s Bernardou Llorente z argentínskej agentúry Télam pápež František a vyjadruje poľutovanie nad neschopnosťou OSN ich zastaviť. V rozsiahlom rozhovore publikovanom v dnešný piatok 1. júla pápež vysvetľuje, že vo svojom pontifikáte sa snaží realizovať požiadavky kardinálskeho kolégia, vyjadrené ešte pred konkláve.

Stránky