Čítačka správ

Cyklón v Malawi zdevastoval časť krajiny, misijné diela organizujú pomoc

TKKBS - pred 5 hod 29 min
Africké Malawi postihol silný tropický cyklón Freddy. Zanechal za sebou už viac ako 320 mŕtvych a desiatky nezvestných. Prívalové zrážky a silný vietor zdevastovali celé okresy na juhu krajiny.

Arcibiskup Bober zavítal na pastoračnú návštevu farnosti Nižný Hrušov

TKKBS - pred 5 hod 50 min
Košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober zavítal na pastoračnú návštevu farnosti Nižný Hrušov. Vo Farskom kostole Najsvätejšieho Tela a Krvi Pána slúžil svätú omšu.

Talianska veľvyslankyňa navštívila Spišské biskupstvo a Kňazský seminár

TKKBS - pred 6 hod 10 min
V utorok 21. marca 2023 navštívila Spišské biskupstvo a Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskom Podhradí veľvyslankyňa Talianskej republiky Catherine Flumiani.

Misijný tím vincentínov na Slovensku spustil svoj profil na Facebooku

TKKBS - pred 6 hod 33 min
„Cítime, že to čo sa ľudí dotýka nie je naša múdrosť alebo šikovnosť, ale len Božia milosť. Preto Vás prosíme o modlitby, obety a podporu aj prostredníctvom zdieľania a sledovania tejto stránky,“ napísal Dominik Pavol.

ACN na Slovensku má 6 rokov. Pretože veľa dostali, môžu veľa dávať

TKKBS - pred 6 hod 40 min
V pondelok 20. marca sa v bratislavskom Podhradí konala ďakovná svätá omša pri príležitosti 6. výročia od založenia slovenskej kancelárie pápežskej nadácie ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi.

Tím SDM vyhlásil konkurz pre umelcov, ktorí chcú vystúpiť v Lisabone

TKKBS - pred 6 hod 55 min
"Ensemble23" je názov zvolený pre skupinu dobrovoľných umelcov, ktorí budú súčasťou oficiálneho obsadenia hlavných podujatí počas stretnutia mladých  v Lisabone.

Vyšiel prehľad najnovších čísel katolíckych periodík na Slovensku (12)

TKKBS - pred 7 hod 19 min
Prinášame prehľad najnovších čísel katolíckych periodík na Slovensku.

V Kysuckom Novom Meste požehnajú novú Kysuckú krížovú cestu

TKKBS - pred 7 hod 27 min
„Pozývame vás putovať so sv. Jakubom na vrch Tábor a modliť sa krížovú cestu. V sobotu 25. marca slávnostne požehnáme novú Kysuckú krížovú cestu. Stretneme sa o 13:00 na Hornej Skotni,“ avizuje farnosť.

V Košiciach zorganizovali Teologický večer „Poézia a náboženstvo“

TKKBS - pred 7 hod 42 min
„Niekto sa autorom narodí, niekto sa ním stane a niekto je spojením oboch - rodený a učený.“ Aj tieto slová zazneli počas Teologického večera „Poézia a náboženstvo“, ktorý v pondelok 20. marca v Košiciach.

Biskupi k výročiu 35. sviečkovej manifestácie: Hľadajme to, čo nás spája

TKKBS - pred 8 hod 3 min
Slovensko si v piatok 25. marca pripomenie 35. výročie Sviečkovej manifestácie. Pri tejto príležitosti prinášame vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k 35. výročiu Sviečkovej manifestácie.

Okúsili Božie sprevádzanie v chorobe. Slovo prináša svedectvo Motýľovcov

TKKBS - pred 8 hod 19 min
Vyšlo nové číslo gréckokatolíckeho časopisu Slovo (06/2023). Prinášame anotáciu redakcie.

Nové Katolícke noviny si pripomínajú odkaz Sviečkovej manifestácie

TKKBS - pred 8 hod 32 min
Katolícke noviny si pripomínajú odkaz Sviečkovej manifestácie, ktorá pred 35 rokmi pohla dejiny Slovenska novým smerom. S aktérmi tohto zhromaždenia hodnotia, kam sa za tie roky posunulo vnímanie slobody.

Európski biskupi a rodiny posilňujú spoluprácu v rodinnej politike

TKKBS - 21. marec 2023 - 15:00
Komisia biskupských konferencií Európskeho spoločenstva COMECE a Federácia katolíckych rodinných združení v Európe v pondelok 20. marca podpísali memorandum o porozumení s cieľom posilniť spoluprácu v oblasti rodinnej politiky na európskej úrovni. „Je nevyhnutné podporovať rodiny a hľadieť na problémy, ktorým čelia“, uvádza predseda COMECE kardinál Jean-Claude Hollerich SJ.

Svätá stolica v OSN: Každý siedmy kresťan je obeťou prenasledovania

TKKBS - 21. marec 2023 - 14:57
„Každý siedmy kresťan zažíva prenasledovanie“ – o tom hovoril stály pozorovateľ Svätej stolice pri OSN Mons. Fortunatus Nwachukwu počas 52. zasadania Rady pre ľudské práva v Ženeve. „Násilie a represívne opatrenia sa v posledných rokoch stupňujú. Veriacim sa často upiera právo prejavovať a praktizovať svoju vieru, aj keď to neohrozuje verejnú bezpečnosť alebo neporušuje práva iných“, skonštatoval predstaviteľ Svätej stolice.

Tvít pápeža: Nech v nás dozreje úcta k dôstojnosti každého človeka

TKKBS - 21. marec 2023 - 14:48
V utorok 21. marca pri príležitosti slávenia Svetového dňa Downovho syndrómu a Medzinárodného dňa boja proti rasovej diskriminácii, pripomenul pápež František posvätnosť každej ľudskej osoby.

Upresnenie liturgických slávení Svätého Otca počas Veľkého týždňa

TKKBS - 21. marec 2023 - 14:45
V utorok 21. marca zverejnil majster pápežských liturgických slávení, Mons. Diego Ravelli, liturgický program pápeža Františka na obdobie Veľkého týždňa.

Vo Vysokej nad Uhom chystajú púť zrelosti s témou Ticho preM(ie)ŇA

TKKBS - 21. marec 2023 - 11:22
Pastoračné centrum Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom pozýva mladých ľudí na púť zrelosti s témou „Ticho preM(ie)ŇA“. V poradí už 28. púť zrelosti sa uskutoční 28. – 30. apríla 2023.

Vedúci laických a apoštolských hnutí Žilinskej diecézy sa zišli v Žiline

TKKBS - 21. marec 2023 - 10:55
V Žiline sa stretli vedúci laických a apoštolských hnutí Žilinskej diecézy s ich biskupom Mons. Tomášom Galisom, vladykom Milanom Lachom CJ, ktorý zastupoval vladyku Petra Rusnáka.

Sýria mesiac po zemetrasení žiada o pomoc: Situácia je dramatická

TKKBS - 21. marec 2023 - 10:33
Hovorca združenia Pro Terra Sancra Andrea Avveduto: „Chýbajú lieky a hrozia zdravotné epidémie. Pod sutinami je stále mnoho tiel a ľudia ich vyhrabávajú holými rukami. Františkáni z Kustódie Svätej zeme, pôsobiaci v Aleppe, pokračujú v pomoci vysídleným.“

Jezuita Jozef Bartkovjak: Pápež František je mužom evanjeliovej odvahy

TKKBS - 21. marec 2023 - 10:25
Ako vedúci slovenského vysielania Vatikánskeho rozhlasu zažil pápeža Františka z takej blízkosti, akej sa mnohým nedostane. Hovorí o ňom ako o mužovi nesmierne živej a bezprostrednej komunikácie.

Stránky