Liturgia

Dnešný dátum: nedeľa, 26. máj 2019
Meniny má Dušan.
Katolícky kalendár:
Liturgický rok: C

Subscription

Enter your e-mail address below.

Čítačka správ

Z koncertu pôjde výťazok na pomoc ľuďom, ktorým vyhorela ubytovňa

TKKBS - 25. máj 2019 - 22:41
Záverečnou časťou Beethovenovej 9 symfónie - Óda na radosť začal Veľkonočný koncert žiakov a pedagógov Základnej umeleckej školy sv. Cecílie. Výťažok z koncertu venujú na pomoc ľuďom, ktorým pred zhruba mesiacom vyhorela ubytovňa v mestskej časti Bratislava - Ružinov, kde sídli aj ich škola.

Žiaci objavili svoje talenty na festivale umeleckej tvorivosti Angelafest

TKKBS - 25. máj 2019 - 20:11
Dar spievať, tancovať, hovoriť, tvoriť, motivovať, budovať, či zabávať. Sú to všetko talenty, ktoré do nás vložil Boh. Ukazujú nám, do akej služby nás náš nebeský Otec povoláva. Preto by sme ich nemali len tak premárniť. Žiaci základnej školy a materskej školy Angely Merici v Trnave mohli objavovať svoje talenty už počas príprav na tohtoročný Angelafest 2019.

Vyše 140 detí z cirkevnej školy ďakovalo za školských rok na kolenách

TKKBS - 25. máj 2019 - 18:54
Púť ako prejav vďaky a prosby o požehnanie. Aj tak sa dá pomenovať spoločné putovanie žiakov a zamestnancov cirkevnej školy do Bobrova. Vo farnosti, ktorá je najznámejším pútnickým miestom na Orave, slávili spoločnú Eucharistiu. Po slávnostnej bohoslužbe sa vyše 140 detí spolu s učiteľmi pomodlili aj krížovú cestu.

Svätá stolica: Vatikán urobil pokrok v boji proti praniu špinavých peňazí

TKKBS - 25. máj 2019 - 17:01
Výročná fiškálna správa z roku 2018 naznačuje výrazný pokles podozrivých ekonomických aktivít vo Vatikánskej banke a iných inštitúciách Svätej Stolice.V roku 2015 bolo objavených 544 potenciálne neštandardných vatikánskych finančných prevodov, minulý rok to bolo len 56.

Synoda o Amazónie má napomôcť uznaniu dôstojnosti jej obyvateľov

TKKBS - 25. máj 2019 - 15:23
Nadchádzajúcou veľkou udalosťou v Ríme pre biskupov z celého sveta bude októbrová Synoda o Amazónii. Na podujatí sa bude hovoriť o tomto dôležitom regiónenašej planéty. V deviatich krajinách už prebehlo viac než 250 stretnutí. Na nich načrtli svoje myšlienky lídri amazonských domorodcov, predstavitelia mimovládnych organizácií i biskupi.

Mladí pútnici priblížili v Zákamennom medzinárodný program Magis

TKKBS - 25. máj 2019 - 13:28
Možnosť zažiť osobný rast, vzťah k Bohu a medzikultúrny dialóg ponúka medzinárodný program Magis. Je priamo prepojený so Svetovými dňami mládeže. Celosvetové stretnutie Magis bolo naposledy v Paname. O svojich skúsenostiach z tejto exotickej krajiny, ako aj z programu, hovorili mladí pútnici v Zákamennom na Orave.

Panna Mária pomáha čínskym katolíkom k jednote napriek skúškam

TKKBS - 24. máj 2019 - 19:45
K duchovnej solidarite s veriacimi v Číne pozval Svätý Otec František celú Cirkev pri liturgickej spomienke Panny Márie Pomocnice kresťanov v piatok 24. mája. Pripomeňme, že 24. máj ustanovil za celosvetový deň modlitby za katolíckych veriacich v Číne pápež Benedikt XVI. pri publikovaní Listu čínskym katolíkom v roku 2007.

Začína kampaň "Vypni telku, zapni seba!", zapojí sa viac ako 4000 detí

TKKBS - 24. máj 2019 - 18:45
V pondelok 27. mája 2019 začína 19. ročník kampane Vypni telku, zapni seba! Výzvu nepozerať týždeň televíziu, nehrať hry na mobile a počítači a nahradiť virtuálne četovanie za osobné zážitky prijalo zatiaľ štyritisíc detí z celého Slovenska. Kampaň organizuje každoročne eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí.

Výzva k otázke klimatických zmien pri 4. výročí encykliky Laudato si´

TKKBS - 24. máj 2019 - 18:21
Posolstvo venované vedeckej spoločnosti a varujúce pred globálnym otepľovaním vydalo 24. mája vatikánske Dikastérium pre integrálny ľudský rozvoj. Príležitosťou je 4. výročie encykliky pápeža Františka Laudato si´ venovanej integrálnej ekológii, čiže celistvej starostlivosti o Božie stvorenie, ktorá upozornila aj na otázku klimatických zmien.

Svätý Otec František prijal organizáciu na záchranu opustených detí

TKKBS - 24. máj 2019 - 17:55
Vytvárať „kultúru adopcie“, povedomie potrebné pre správne prijatie opustených detí a detí v núdzi – k tomuto vyzval pápež František členov organizácie z Florencie, ktorých spolu s ich detskými zverencami prijal na osobitnej audiencii. Inštitút Nemocnice neviniatok je jednou z najstarších talianskych organizácií venujúcich sa deťom.

Hra s loptou je radosť – 6000 malých i veľkých futbalistov u pápeža

TKKBS - 24. máj 2019 - 17:33
V deň sviatku Panny Márie Pomocnice v piatok 24. mája zaplnili vatikánsku aulu Pavla VI. milovníci športu. Na podujatí s názvom „Futbal, ktorý milujeme“, organizovanom Talianskou federáciou futbalovej hry a športovými novinami „La Gazzetta dello Sport“ sa stretli so Svätým Otcom Františkom.

Pápež: Všetci majú právo na krásnu kultúru, osobitne tí najchudobnejší

TKKBS - 24. máj 2019 - 17:10
„Všetci majú právo na krásnu kultúru! Osobitne tí najchudobnejší a poslední, ktorí by sa z nej mali tešiť ako z Božieho daru“, upozornil pápež František v piatok 24. mája pri stretnutí s členmi talianskeho Združenia cirkevných múzeí. Počas stretnutia v Klementínskej sále dal Svätý Otec prednosť osobnému kontaktu.

Nositeľ Nobelovej ceny za mier, konžský gynekológ sa stretol s pápežom

TKKBS - 24. máj 2019 - 15:32
Konžský lekár Denis Mukwege, nositeľ Nobelovej ceny za mier v roku 2018 sa v stredu 22. mája vo Vatikáne stretol s pápežom Františkom. Ako gynekológ sa roky venuje pomoci ženám a dievčatám, ktoré sú obeťami znásilňovania páchaného ozbrojenými bandami v severnom regióne Konžskej demokratickej republiky.

Druhý júnový víkend prinesie tradičnú Turíčnu púť na Starých Horách

TKKBS - 24. máj 2019 - 14:59
V sobotu a v nedeľu 8. a 9. júna 2019 pozýva farnosť Staré Hory na tradičnú Turíčnu púť. Pri tejto príležitosti prinášame pozvánku spojenú s programom púte.

Cez víkend sa uskutoční tradičná púť k svätej Rite v Zlatých Klasoch

TKKBS - 24. máj 2019 - 14:37
Známa talianska svätica sv. Rita z Cascie žila na prelome 14. a 15. storočia v Roccaporene a Cascii. Po smrti manžela a synov vstúpila do augustiniánskeho kláštora, kde mala viaceré zjavenia. Bola poznačená stigmami po Kristovej tŕňovej korune. Zomrela 22. mája 1457 v Cascii; kanonizovaná bola v roku 1900.

V pamätný deň objavenia tela svätej Filomény chystajú omšu na Spiši

TKKBS - 24. máj 2019 - 14:23
Všetci ctitelia sv. Filomény, ako aj tí, ktorí chcú si obnoviť a prehĺbiť vieru, sú pozvaní na púť k sv. Filoméne, ochrankyne proti duchovnej vlažnosti. Uskutoční sa v sobotu 25. mája v Spišskom Podhradí. Púť sa koná v pamätný deň objavenia jej tela, ktoré sa našlo 25. mája 1802 - po 1500 rokoch od jej mučeníckej smrti.

V Rimavskej Sobote sa uskutočnia na budúci mesiac Dni sv. Šarbela

TKKBS - 24. máj 2019 - 14:08
V dňoch 21. - 21. júna 2019 sa uskutočnia v Rimavskej Sobote Dni sv. Šarbela. V programe budú modlitby, sväté omše a svedectvá. Slávnostnú svätú omšu bude celebrovať rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik.

Vyše stovka mladých príjme cez víkend sviatosť birmovania v Púchove

TKKBS - 24. máj 2019 - 13:32
V sobotu 25. mája o 10:00 stosedem mladých ľudí prijme plnosť darov Ducha Svätého. Sviatosť birmovania im vkladaním ruky a pomazaním krizmou udelí žilinský biskup Mons.Tomáš Galis. Stane sa tak vo Farskom kostole Všetkých svätých v Púchove. O deň neskôr sa v meste uskutoční Deň rodiny.

O ochrane manželstva v slovenskej ústave vyšla nová kniha Jána Figeľa

TKKBS - 24. máj 2019 - 13:01
"Ochrana manželstva v Ústave Slovenskej republiky" - je názov novej knihy Osobitného vyslanca Európskej únie pre podporu slobody náboženstva alebo viery vo svete Jána Figeľa. Opisuje v nej okolnosti a význam ukotvenia definície, ochrany a podpory manželstva a zmien v systéme slovenského súdnictva v Ústave SR v roku 2014.

Stránky