Liturgia

Dnešný dátum: pondelok, 22. júl 2019
Meniny má Magdaléna.
Katolícky kalendár:
- liturgia: spomienka
- liturgia: sviatok
Liturgický rok: C

Subscription

Enter your e-mail address below.

Čítačka správ

Saleziáni don Bosca vydali letné dvojčíslo časopisu "Don Bosco dnes"

TKKBS - pred 0 sekúnd
Tento rok vydávame už 50-ty ročník nášho časopisu. V januári 1930 vyšlo na Slovensku prvé číslo s názvom Don Bosko. Časopis spolupracovníkov a dobrodincov, ako znel podtitul, sa v roku 1937 premenoval na Saleziánske zvesti a vychádzal až do začiatku roku 1949. Obnovený ako Don Bosco dnes začal opäť vychádzať v roku 1990.

Zomrel 93-ročný kard. Llaurens, emeritný vojenský ordinár Španielska

TKKBS - pred 0 sekúnd
V nedeľu 21. júla zomrel vo veku 93 rokov kardinál José Manuel Estepa Llaurens, emeritný arcibiskup - vojenský ordinár pre Španielsko. Cirkev sa s ním rozlúči v utorok 23. júla v Katedrále ozbrojených síl v Madride, kde bude pochovaný. Po úmrtí kardinála Estepu Llaurensa má Kardinálske kolégium 218 členov, z ktorých je 120 elektorov.

V Močenku si pripomenú 1150. výročia kňazského svätenia sv. Gorazda

TKKBS - pred 0 sekúnd
Rímskokatolícky farský úrad sv. Klimenta v Močenku a obec Močenok pozývajú 28. júla 2019 na slávenie spomienky 1150. výročia kňazského svätenia svätého Gorazda do Močenku-Gorazdova. Svätej omši, ktorá sa začne o 9:30, bude predsedať vojenský ordinár Mons. František Rábek. O 15:00 bude program Gorazdovho Močenka.

Pápež: Kiež pripomienka veľkého kroku zapáli túžbu k väčším métam

TKKBS - pred 13 min 5 s
Pri príležitosti 50. výročia pristátia ľudskej posádky na Mesiaci Svätý Otec František povzbudil „pokročiť spoločne smerom k ešte väčším métam: viac dôstojnosti slabým, viac spravodlivosti medzi národmi, viac budúcnosti nášmu spoločnému domovu“. Urobil tak počas nedeľnej modlitby Anjel Pána v 16. cezročnú nedeľu.

Sestry Svätého kríža pozýva na slávenie sviatku Zdenky Schelingovej

TKKBS - pred 34 min 11 s
Milosrdné sestry Svätého kríža pozývajú na slávenie liturgického sviatku bl. Zdenky Schelingovej do Podunajských Biskupíc. Rodáčka z Krivej na Orave - sestra Zdenka Schelingová, ktorá bola členkou Inštitútu milosrdných sestier Svätého kríža, je prvou slovenskou blahoslavenou. V septembri 2013 ju blahorečil vtedajší pápež Ján Pavol II.

Nedeľné Anjel Pána: Učme sa od počúvajúcej Márie i pohostinnej Marty

TKKBS - pred 58 min 16 s
Učiť sa skĺbiť postoje počúvajúcej Márie i pohostinnej Marty – to je výzva Svätého Otca pri stretnutí s veriacimi vo Vatikáne. Pri 50. výročí vstupu človeka na Mesiac pápež povzbudil „pokročiť spoločne smerom k ešte väčším métam: viac dôstojnosti slabým, viac spravodlivosti medzi národmi, viac budúcnosti nášmu spoločnému domovu“.

Vatikán si dal záväzok minimalizovať plastový odpad

TKKBS - 20. júl 2019 - 21:12
Najmenší štát na svete si dal záväzok úplne sa oslobodiť od plastového odpadu. V rámci tohto projektu plánuje zakázať na svojom území nákup i distribúciu plastového materiálu vytvárajúceho odpad.

Mesačné „kamene priateľstva“ vo Vatikánskych múzeách

TKKBS - 20. júl 2019 - 21:04
Pri príležitosti 50. výročia pristátia ľudskej posádky na Mesiaci upozornili Vatikánske múzeá na mimoriadnu pamiatku, ktorú uchovávajú. Sú ňou úlomky mesačných kameňov.

Svätojakubská cesta otvára na Slovensku etapu z Trnavy do Bratislavy

TKKBS - 20. júl 2019 - 9:59
Združenie Priateľov Svätojakubskej cesty organizuje od 22. do 28. júla medzinárodné putovanie svätojakubskou cestou z Trnavy do Viedne. V rámci tejto púte bude slávnostne otvorená trasa medzi Trnavou a Bratislavou.

Rozhovor s novým vatikánskym hovorcom Matteom Brunim

TKKBS - 20. júl 2019 - 9:47
Čerstvo vymenovaný riaditeľ Tlačového strediska Svätej stolice Matteo Bruni v rozhovore pre Vatican News dal nazrieť do svojej východiskovej situácie na zodpovednom poste v službe Svätého Otca a ústredia univerzálnej Cirkvi.

V Ilave bude spomienka na nespravodlivo väznených komunistickým režimom

TKKBS - 19. júl 2019 - 15:55
Pri príležitosti sviatku blahoslaveného biskupa a politického väzňa Pavla Petra Gojdiča (17. júl 1888 - 17. júl 1960) Konfederácia politických väzňov Slovenska organizuje v sobotu 20. júla 2019 v Ilave pietnu spomienku na nespravodlivo väznených komunistickým režimom v ilavskej väznici.

Novým vatikánskym hovorcom je Matteo Bruni, Talian narodený v Anglicku

TKKBS - 19. júl 2019 - 15:38
Pápež František vymenoval nového riaditeľa Tlačového strediska Svätej stolice. Je ním 42-ročný Matteo Bruni, Talian narodený v Anglicku, ktorý už desať rokov zabezpečuje pre Svätú stolicu organizáciu kontaktov s novinármi. Do novej funkcie nastúpi 22. júla.

Sestry faustínky po prvýkrát zložia svoje doživotné sľuby na Slovensku

TKKBS - 19. júl 2019 - 14:08
Po prvýkrát v histórii Kongregácie sestier Matky Božieho milosrdenstva budú sestry Slovenky skladať svoje doživotné sľuby čistoty, chudoby a poslušnosti na Slovensku.

V Rajeckej Lesnej bude púť k svätej Anne

TKKBS - 18. júl 2019 - 14:01
Farnosť Rajecká Lesná pozýva na tradičnú Púť k sv. Anne

V Gaboltove bude arcidiecézna púť

TKKBS - 18. júl 2019 - 13:17
Mariánsky Gaboltov ožije opäť púťou. Cez víkend privíta arcidiecéznu púť.

Architekt Antonio Gaudí by mohol byť čoskoro vyhlásený za blahoslaveného

TKKBS - 18. júl 2019 - 11:34
Architekt významnej barcelonskej kultúrnej pamiatky Antonio Gaudí by mohol byť čoskoro vyhlásený za blahoslaveného. Okrem toho, že pracoval ako architekt, bol aj oddaným katolíkom. Jeho viera sa viditeľne odráža v detailoch chrámu Sagrada Familia.

Nitrania pod vedením svojho biskupa putovali na Zobor

TKKBS - 18. júl 2019 - 11:32
Nitriansky biskup Viliam Judák obnovil tradíciu púte Nitranov k sv. Andrejovi Svoradovi na Zobor

V Slávnici si pripomenuli Deň svätého Huberta

TKKBS - 18. júl 2019 - 10:10
Svätý Hubert pochádzal z bohatej šľachtickej rodiny, z územia terajšieho Francúzska. Podľa legendy sa zasvätil Bohu po nevšednom zážitku na poľovačke. Ako svojho patróna si ho poľovníci uctievajú dodnes.

Vatikán ocenil britskú analýzu prenasledovania kresťanov vo svete

TKKBS - 17. júl 2019 - 21:35
Prenasledovanie kresťanov sa dnes stalo alarmujúcim globálnym fenoménom, ktorý volá po dôsledných odpovediach aj zo strany vlád jednotlivých krajín. V Bazilike sv. Bartolomeja na Tiberskom ostrove v Ríme, ktorá je miestom pamiatky novodobých kresťanských mučeníkov, predstavili v pondelok 15. júla analýzu celosvetovej situácie prenasledovania kresťanov vypracovanú nezávislou komisiou s podporou vlády Veľkej Británie.

V Námestove štartuje festival Verím Pane

TKKBS - 17. júl 2019 - 17:15
Aj tento rok sa metropola Oravy, Námestovo, premení na dejisko najstaršieho gospelového festivalu na Slovensku - Verím Pane. Dnes štartuje jeho 29. ročník, ktorý potrvá do nedele.

Stránky