Liturgia

Dnešný dátum: sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota.
Katolícky kalendár:
- liturgia: sviatok
Liturgický rok: A

Subscription

Enter your e-mail address below.

Čítačka správ

Kardinál Parolin navštívi francúzske pútnické miesta Ars a Lurdy

TKKBS - 10. júl 2020 - 21:28
Kardinál Pietro Parolin v auguste navštívi pútnické miesta Ars a Lurdy. Francúzsko bude prvou krajinou, do ktorej vatikánsky štátny sekretár vycestuje od vypuknutia pandémie COVID-19.

Najvyšší súd USA uznal katolíckym inštitúciám výhrady vo svedomí

TKKBS - 10. júl 2020 - 20:14
Biskupi USA ocenili najnovší dvojnásobný úspech v kauzách rešpektovania náboženskej slobody v krajine. Najvyšší súd uznal právo na výhradu vo svedomí v dvoch odlišných prípadoch katolíckych inštitúcií: rehoľnej kongregácie Malé sestry chudobných (Little sisters of the poor) a dvoch katolíckych škôl.

Jaffská brána: Hlavy cirkví Jeruzalema žiadajú o ochranu kresťanského dedičstva

TKKBS - 10. júl 2020 - 17:18
Patriarchovia a hlavy cirkví prítomných v Jeruzaleme žiadajú izraelskú vládu o ochranu integrity kresťanského dedičstva Starého mesta, posvätných pamiatok a práv obyvateľov kresťanskej štvrti Jeruzalema. V kauze Jaffskej brány je podľa nich ohrozený status quo.

Noví členovia Pápežskej akadémie sociálnych vied z Nigérie, Čile a Talianska

TKKBS - 10. júl 2020 - 17:18
Pápež František vymenoval troch nových riadnych členov Pápežskej akadémie sociálnych vied. Sú nimi taliansky ekonóm Mario Draghi, čilský sociológ Pedro Morandè Court a nigérijská sociologička a antropologička Kokunre Adetokunbo Agbontaen Eghafonaová.

Milosrdní bratia hľadajú do nemocnice v Bratislave gynekológa

TKKBS - 10. júl 2020 - 16:26
Univerzitná nemocnica s poliklinikou milosrdní bratia hľadá do gynekologickej ambulancie v centre Bratislavy gynekológa s praxou.

Bratia minoriti pozývajú cyklistov na cyklopúť z Bratislavy do Medzilaboriec

TKKBS - 10. júl 2020 - 14:55
Bratia minoriti pozývajú zapálených cyklistov vo veku od 15 do 35 rokov na cyklopúť z Bratislavy do Medzilaboriec. Záujemcovia sa musia prihlásiť najneskôr do 1. augusta 2020.

Františkánska rodina pozýva osláviť sviatok Porciunkuly do Beckova

TKKBS - 10. júl 2020 - 14:51
Františkánska rodina pozýva záujemcov sláviť Dni Porciunkuly, Dni Panny Márie Anjelskej do Beckova. Pobyt v bratsko-sesterskom spoločenstve bude od 31. júla do 2. augusta 2020. Trojdnie je zamerané na spoznávanie krás Porciunkuly - malého kostolíka nachádzajúceho sa v srdci Assisi a v srdci františkánstva.

V Mníchove budú mať slovenskí gréckokatolíci odpustovú slávnosť

TKKBS - 10. júl 2020 - 14:39
V nedeľu bude odpustová slávnosť svätých Cyrila a Metóda, patrónov slovenskej gréckokatolíckej cirkvi v bavorskom v Mníchove. Archijerejskú Božskú litirgiu bude sláviť administrátor Košickej eparchie arcibiskup Cyril Vasiľ SJ. Slávnosť sa začne 10:30 v kostole svätého Mikuláša v Mníchove.

Arcidiecézna púť 18. - 19. júla 2020 v Gaboltove tento rok nebude

TKKBS - 10. júl 2020 - 13:52
Arcidiecézna púť Košickej arcidiecézy 18. - 19. júla 2020 v Gaboltove tento rok nebude. Púť Rómov a púť mužov sa oficiálne toho roku tiež ruší.

V auguste bude v Banskej Belej výtvarnícky tábor pre mladých

TKKBS - 10. júl 2020 - 12:53
Témou 14. ročníka výtvarníckeho tábora Saleziánsky plenér 2020 je romantické „ma – LOVANIE“. Mladí z celého Slovenska budú mať opäť príležitosť rozvíjať svoj výtvarný talent a zažiť spoločenstvo. Plenér je určený pre mladých vo veku od 13 do 26 rokov a už tradične sa bude konať v malebnom prostredí pri Banskej Štiavnici, na saleziánskej chate v Banskej Belej.

Začína Provinciálna kapitula školských sestier svätého Františka

TKKBS - 10. júl 2020 - 12:47
Trojdňovou duchovnou prípravou v Žiline sa začína dnes, 10. júla, pre 23 členiek kapituly Provinciálna kapitula Kongregácie školských sestier svätého Františka. Kapitulu oficiálne otvoria slávnostné vešpery v nedeľu 12. júla a potrvá do 16. júla. Facilitátorom bude jezuita Ján Benkovský a ústrednou témou je otázka z rozhovoru emauzských učeníkov z Lukášovho evanjelia: „Či nám nehorelo srdce, keď sa s nami rozprával…?“ (Lk 24, 32)

Katarínka aj tento rok privíta stovky dobrovoľníkov

TKKBS - 10. júl 2020 - 12:42
Záchranné práce na ruinách Kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej budú pokračovať bez prerušenia vďaka priaznivej epidemiologickej situácii na Slovensku. Letné družiny pre mladých prebehnú za prísnych hygienických opatrení podľa odporúčaní hlavného hygienika. Počas leta bude prebiehať aj sprevádzanie turistov a výstup na zrekonštruovanú vežu kostola.

Európska komisia obnoví pozíciu osobitného vyslanca

TKKBS - 9. júl 2020 - 22:06
Najsilnejšia frakcia Európskeho parlamentu Európska ľudová strana (EĽS) dosiahla obnovenie pozície Osobitného vyslanca na podporu slobody náboženského vyznania alebo viery mimo EÚ.

Vatikánska komisia COVID-19: Investovať viac do zdravotníctva, menej do zbrojenia

TKKBS - 9. júl 2020 - 22:01
V roku 2019 bolo do zbrojenia investovaných rekordných 1,9 triliónov USD. Náklady vynaložené na zbrane by sa mali naopak použiť na podporu zdravotnej starostlivosti, aby sa tak zmiernili dopady pandémie koronavírusu. To je žiadosť Vatikánskej komisie COVID-19, ktorú v utorok 7. júla prezentovala na tlačovej konferencii s titulom: „Pripraviť budúcnosť, budovať pokoj v čase COVIDu-19“.

Kardináli Tagle, Czerny, Hollerich – noví členovia pápežskej rady pre dialóg

TKKBS - 9. júl 2020 - 15:41
Pápežská rada pre dialóg sa venuje udržiavaniu kontaktov, výmene a dialógu s inými náboženstvami.

Fórum života žiada zákony na riešenie situácie tehotných žien a matiek

TKKBS - 9. júl 2020 - 13:29
Najväčšia pro-life platforma na Slovensku listom oslovila poslancov a poslankyne NR SR so žiadosťou o podporu návrhov zákona, ktoré na júlovú schôdzu parlamentu predkladajú parlamentní zástupcovia politických strán KÚ, OĽANO a nezaradení poslanci.

Počas pohrebu Mons. Georga Ratzingera prečítali list Benedikta XVI.

TKKBS - 9. júl 2020 - 12:54
„Vďaka drahý Georg za všetko, čo si urobil, čo si vytrpel a čo si mi dal“. Takto sa emeritný pápež Benedikt XVI. lúči so svojím starším bratom Mons. Georgom Ratzingerom v liste, ktorý bol prečítaný počas jeho pohrebu v Regensburgskej katedrále v stredu 8. júla. Benedikt XVI. sledoval obrady v priamom prenose prostredníctvom médií z Vatikánu.

Iniciatíva Zastavme hazard odovzdala petíciu viac než stoštyritisíc občanov

TKKBS - 9. júl 2020 - 11:54
Zástupcovia iniciatívy Zastavme hazard odovzdali Hlavnému mestu SR viac než stoštyritísíc podpisov Bratislavčanov proti hazardu.

Úmrtie: Zomrel zakladateľ Rádia Mária Emanuele Ferrairo

TKKBS - 9. júl 2020 - 11:36
V stredu 8. júla 2020 v popoludňajších hodinách odišiel do večnosti prvý predseda Rádia Mária Emanuele Ferrairo.

Národný pochod za život poslancom: Je čas zlepšiť ochranu nenarodených

TKKBS - 8. júl 2020 - 17:14
Organizátori Národného pochodu za život v Bratislave zaslali list poslancom Národnej rady SR, v ktorom ich vyzvali na prijatie zmien, ktoré zlepšia ochranu života nenarodených detí.

Stránky