TKKBS

Odoberať kanál správ TKKBS
Tlacova kancelaria Konferencie biskupov Slovenska - spravodajsky server
Aktualizácie: pred 48 min 19 s

Katechéza o evanjelizačnom nadšení (8): Svedectvo

pred 2 hod 11 min
Svedectvo – to je názov katechézy pápeža Františka, ktorú dnes v stredu 22. marca predniesol pri stretnutí s veriacimi pri generálnej audiencii. Svätý Otec pokračoval v cykle o evanjelizačnom nadšení, dnes vychádzal z apoštolskej exhortácie Evangelii nuntiandi. Pápež František všetkých pozval prečítať si toto „majstrovské dielo svätého Pavla VI.“ Ako povedal, „je to odkaz, ktorý nám zanechal o evanjelizácii“.

V Bazilike sv. Bartolomeja otvoria nový pamätník novodobých mučeníkov

pred 2 hod 14 min
Rímska Bazilika sv. Bartolomeja na Tiberskom ostrove bude mať nový pamätník mučeníkov z 20. a 21. storočia v krypte pod chrámom. Slávnostne ho otvoria vo štvrtok 23. marca o 18:00.

Pápež pozýva zopakovať 25. marca akt zverenia sveta Panne Márii

pred 3 hod 49 min
Pápež pripomenul blížiace sa prvé výročie osobitného zverenia Ruska a Ukrajiny Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie a vyzval veriacich a modlitbové spoločenstvá opakovať tento akt každý rok dňa 25. marca.

Pápež: Vodu treba chrániť v prospech nás i budúcich generácií

pred 3 hod 51 min
Chrániť vodu, ktorá na svete čoraz viac chýba – k tomu vyzval pápež František na záver generálnej audiencie v stredu 22. marca, ktorý je z iniciatívy OSN Svetovým dňom vody.

Kardinál Piacenza: „Dar odpustkov: v srdci tajomstva vykúpenia“

pred 3 hod 54 min
O dare odpustkov hovoril hlavný penitenciár kardinál Mauro Piacenza v utorok 21. marca účastníkom formačného „Kurzu o internom fóre“ (Corso sul Foro interno). 23. ročník organizovaný Apoštolskou penitenciáriou sa koná od 20. do 24. marca. Účastníkov formačného stretnutia pre kňazov a tých, ktorí sa chystajú prijať svätenie prijme vo štvrtok 23. marca na osobnej audiencii pápež František.

Cyklón v Malawi zdevastoval časť krajiny, misijné diela organizujú pomoc

pred 6 hod 34 min
Africké Malawi postihol silný tropický cyklón Freddy. Zanechal za sebou už viac ako 320 mŕtvych a desiatky nezvestných. Prívalové zrážky a silný vietor zdevastovali celé okresy na juhu krajiny.

Arcibiskup Bober zavítal na pastoračnú návštevu farnosti Nižný Hrušov

pred 6 hod 56 min
Košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober zavítal na pastoračnú návštevu farnosti Nižný Hrušov. Vo Farskom kostole Najsvätejšieho Tela a Krvi Pána slúžil svätú omšu.

Talianska veľvyslankyňa navštívila Spišské biskupstvo a Kňazský seminár

pred 7 hod 16 min
V utorok 21. marca 2023 navštívila Spišské biskupstvo a Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskom Podhradí veľvyslankyňa Talianskej republiky Catherine Flumiani.

Misijný tím vincentínov na Slovensku spustil svoj profil na Facebooku

pred 7 hod 39 min
„Cítime, že to čo sa ľudí dotýka nie je naša múdrosť alebo šikovnosť, ale len Božia milosť. Preto Vás prosíme o modlitby, obety a podporu aj prostredníctvom zdieľania a sledovania tejto stránky,“ napísal Dominik Pavol.

ACN na Slovensku má 6 rokov. Pretože veľa dostali, môžu veľa dávať

pred 7 hod 46 min
V pondelok 20. marca sa v bratislavskom Podhradí konala ďakovná svätá omša pri príležitosti 6. výročia od založenia slovenskej kancelárie pápežskej nadácie ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi.

Tím SDM vyhlásil konkurz pre umelcov, ktorí chcú vystúpiť v Lisabone

pred 8 hod 1 min
"Ensemble23" je názov zvolený pre skupinu dobrovoľných umelcov, ktorí budú súčasťou oficiálneho obsadenia hlavných podujatí počas stretnutia mladých  v Lisabone.

Vyšiel prehľad najnovších čísel katolíckych periodík na Slovensku (12)

pred 8 hod 25 min
Prinášame prehľad najnovších čísel katolíckych periodík na Slovensku.

V Kysuckom Novom Meste požehnajú novú Kysuckú krížovú cestu

pred 8 hod 33 min
„Pozývame vás putovať so sv. Jakubom na vrch Tábor a modliť sa krížovú cestu. V sobotu 25. marca slávnostne požehnáme novú Kysuckú krížovú cestu. Stretneme sa o 13:00 na Hornej Skotni,“ avizuje farnosť.

V Košiciach zorganizovali Teologický večer „Poézia a náboženstvo“

pred 8 hod 47 min
„Niekto sa autorom narodí, niekto sa ním stane a niekto je spojením oboch - rodený a učený.“ Aj tieto slová zazneli počas Teologického večera „Poézia a náboženstvo“, ktorý v pondelok 20. marca v Košiciach.

Biskupi k výročiu 35. sviečkovej manifestácie: Hľadajme to, čo nás spája

pred 9 hod 9 min
Slovensko si v piatok 25. marca pripomenie 35. výročie Sviečkovej manifestácie. Pri tejto príležitosti prinášame vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k 35. výročiu Sviečkovej manifestácie.

Okúsili Božie sprevádzanie v chorobe. Slovo prináša svedectvo Motýľovcov

pred 9 hod 25 min
Vyšlo nové číslo gréckokatolíckeho časopisu Slovo (06/2023). Prinášame anotáciu redakcie.

Nové Katolícke noviny si pripomínajú odkaz Sviečkovej manifestácie

pred 9 hod 38 min
Katolícke noviny si pripomínajú odkaz Sviečkovej manifestácie, ktorá pred 35 rokmi pohla dejiny Slovenska novým smerom. S aktérmi tohto zhromaždenia hodnotia, kam sa za tie roky posunulo vnímanie slobody.

Európski biskupi a rodiny posilňujú spoluprácu v rodinnej politike

21. marec 2023 - 15:00
Komisia biskupských konferencií Európskeho spoločenstva COMECE a Federácia katolíckych rodinných združení v Európe v pondelok 20. marca podpísali memorandum o porozumení s cieľom posilniť spoluprácu v oblasti rodinnej politiky na európskej úrovni. „Je nevyhnutné podporovať rodiny a hľadieť na problémy, ktorým čelia“, uvádza predseda COMECE kardinál Jean-Claude Hollerich SJ.

Svätá stolica v OSN: Každý siedmy kresťan je obeťou prenasledovania

21. marec 2023 - 14:57
„Každý siedmy kresťan zažíva prenasledovanie“ – o tom hovoril stály pozorovateľ Svätej stolice pri OSN Mons. Fortunatus Nwachukwu počas 52. zasadania Rady pre ľudské práva v Ženeve. „Násilie a represívne opatrenia sa v posledných rokoch stupňujú. Veriacim sa často upiera právo prejavovať a praktizovať svoju vieru, aj keď to neohrozuje verejnú bezpečnosť alebo neporušuje práva iných“, skonštatoval predstaviteľ Svätej stolice.

Tvít pápeža: Nech v nás dozreje úcta k dôstojnosti každého človeka

21. marec 2023 - 14:48
V utorok 21. marca pri príležitosti slávenia Svetového dňa Downovho syndrómu a Medzinárodného dňa boja proti rasovej diskriminácii, pripomenul pápež František posvätnosť každej ľudskej osoby.

Stránky