Liturgia

Dnešný dátum: streda, 19. február 2020
Meniny má Vlasta.
Katolícky kalendár:
- liturgia: féria
- liturgia: féria
Liturgický rok: A

Subscription

Enter your e-mail address below.

TKKBS

Tlacova kancelaria Konferencie biskupov Slovenska - spravodajsky server
Aktualizácie: pred 27 min 34 s

Arcibiskup Poznane upozornil na ideológiu v nariadení mesta

pred 1 hod 53 min
Arcibiskup Poznane Mons. Stanisław Gądecki, ktorý je v súčasnosti i predsedom Poľskej biskupskej konferencie vyjadril dôraznú výhradu voči rozhodnutiu Komunálnej rady mesta Poznaň zavádzať do mestskej legislatívy opatrenia pod rúškom rodovej rovnosti, ktoré v skutočnosti obsahujú ideológiu gender.

Burkinský kardinál Ouèdraogo: Treba zastaviť prísun zbraní do Západnej Afriky

pred 1 hod 57 min
Zo západoafrického štátu Burkina Faso opäť prichádzajú správy o krvavých útokoch džihádistov na kresťanov. Kardinál Philippe Ouèdraogo, ktorý je arcibiskupom hlavného mesta Ouagadougou, zdôrazňuje potrebu zastaviť skrytý obchod so zbraňami.

George Coyne SJ, spolupracovník sv. Jána Pavla II. v dialógu vedy a viery

pred 2 hod 2 min
V pondelok 17. februára sa v univerzitnej kaplnke Le Moyne College v americkom Syracuse rozlúčili s jezuitským kňazom a astronómom P. Georgeom Coyneom. Svetoznámy vedec a niekdajší dlhoročný riaditeľ Vatikánskeho observatória zomrel v USA vo veku 87 rokov na rakovinu. Pochovali ho na jezuitskom cintoríne vo Wernersville.

Vatikánske vyšetrovanie investícií do nehnuteľností sa rozšírilo na šiestu osobu

pred 2 hod 5 min
Vo Vatikáne pokračuje vyšetrovanie prípadu podozrivých finančných operácií v oblasti investícií do nehnuteľností, ktoré sa začalo v októbri 2019 voči piatim vatikánskym zamestnancom. Ako informovalo Tlačové stredisko Svätej stolice, vyšetrovanie sa rozšírilo na šiestu osobu.

Prosme o srdce otvorené a súcitné, liekom na tvrdosť je pamäť

pred 2 hod 7 min
„Liekom na tvrdosť srdca je pamäť“ – to je myšlienka z rannej homílie pápeža Františka, ktorú predniesol pri svätej omši v Dome sv. Marty v utorok 18. februára. Veriacich pozval nezabúdať na milosť spásy, ktorá robí srdce úprimným a schopným milosrdenstva.

::Foto:: V Bratislave odovzdali ocenenie Fra Angelica za rok 2019

pred 2 hod 41 min
Dňa 18. februára 2020, sa pri príležitosti sviatku bl. Fra Angelica uskutočnilo slávnostné odovzdanie ceny Fra Angelica 2019 umelcom za prínos kresťanských hodnôt do umenia.

Mladí zo Spiša poputujú k blahoslavenej Karolíne do Zabawy

18. február 2020 - 16:59
Mladí zo Spišskej diecézy poputujú do poľského mesta Zabawa, ktoré sa nachádza v blízkosti rodného miesta a hrdinskej mučeníckej smrti blahoslavenej Karolíny Kózkównej.

V Prešove si pripomenuli 30. výročie biskupskej vysviacky Jána Hirku

18. február 2020 - 16:45
V prešovskej katedrále sv. Jána Krstiteľa si slávením archijerejskej svätej liturgie pripomenuli 30. výročie biskupskej vysviacky Jána Hirku. Dňa 17. februára 2020 si Gréckokatolícka cirkev na Slovensku pripomína 30. výročie od biskupskej chirotónie Mons. Jána Hirku, keď 17. februára 1990 v preplnenej mestskej hale v Prešove prijal dnes už nebohý biskup Ján Hirka biskupskú konsekráciu z rúk Jeho Eminencie kardinála Jozefa Tomka.

Na Trnávke bude opäť po roku uvedené pôstne plátno

18. február 2020 - 13:32
Na Popolcovú stredu večer 26. 2. 2020 o 19:00 po obradoch v saleziánskom kostole sv. Jána Bosca v Bratislave - Trnávke bude uvedené pôstne plátno BYŤ BLÍZKO. Počas večera sa záujemcovia stretnú s autorkou Dorotou Sadovskou, kurátorom Michalom Žákom, direktorom saleziánskej komunity don Tiborom Reimerom SDB.

Spišský katechetický úrad ponúka pomôcku na Pôst pre deti

18. február 2020 - 12:36
Diecézny katechetický úrad (DKÚ) Spišskej diecézy prichádza s novou ponukou pôstnej prípravy pre deti, novým 3D krížom s obrázkami a citátmi Poslednej večere a Ježišovej obety na kríži. Deti budú dostávať farebné výkresy, z ktorých sa po poskladaní a zlepení vytvorí kocka a z nich sa bude postupne skladať priestorový kríž.

V Nitre bol Modlitbový deň k úcte Panny Márie, Matky všetkých národov

18. február 2020 - 10:46
Po po ôsmy raz sa v Mestskej hale na Klokočine v Nitre uskutočnil v sobotu modlitbový deň k úcte Panny Márie, Matky všetkých národov. Zúčastnilo sa na ňom takmer tritisíc mariánskych ctiteľov nielen z Nitry, ale aj celého Slovenska.

V Bari sa 19. – 23. februára stretne 58 biskupov Stredomorského regiónu

18. február 2020 - 10:39
Už v najbližšiu nedeľu čaká pápeža Františka cesta do juhotalianskeho Bari. Poldňová návšteva bude záverečným bodom stretnutia biskupov z okolia Stredozemného mora, zameraného zvlášť aj na situáciu kresťanov Blízkeho východu.

Vo Vatikáne po 33. raz zasadá Rada kardinálov

18. február 2020 - 10:37
Vo Vatikáne od pondelka 17. februára opäť zasadá Rada kardinálov, poradná skupina Svätého Otca pre otázky reformy Rímskej kúrie i iné záležitosti celocirkevného charakteru.

Slovenské kolégium v Ríme oslávilo sviatok sv. Cyrila a Metoda

18. február 2020 - 10:34
V Pápežskom slovenskom kolégiu sv. Cyrila a Metoda v Ríme oslávili v nedeľu 16. februára titulárny sviatok tamojšieho kostola zasväteného spolupatrónom Európy.

V Bratislave uviedli knihu Tajomstvo zoborského kláštora

18. február 2020 - 10:30
Na knižný trh vstúpila literárna novinka z pera jedného zo slovenských biskupov, ktorá približuje misiu slovanských vierozvestov. Pri jej uvedení do života zazneli literárne úryvky, modlitba v podaní benediktínskych mníchov i piesne Simy Martausovej.

Anjel Pána: Prijatie Božích prikázaní srdcom nás robí slobodnými

17. február 2020 - 15:50
Prinášame plné znenie príhovoru Svätého Otca Františka pri poludňajšej modlitbe Anjel Pána v nedeľu 16. februára 2020, ktorá sa slávila ako 6. nedeľa obdobia Cez rok.

Pápež František zaviedol pre budúcich diplomatov rok pastorácie v misiách

17. február 2020 - 14:42
Od kandidátov na diplomatickú službu Svätej stolice sa z rozhodnutia pápeža Františka bude požadovať ročná misionárska skúsenosť v niektorej diecéze vo svete. Pravidlo sa premietne do formácie nových adeptov Pápežskej cirkevnej akadémie od budúceho akademického roka.

Uplynulo 30 rokov od biskupskej vysviacky Mons. Jána Hirku

17. február 2020 - 12:52
Dňa 17. februára 2020 si Gréckokatolícka cirkev na Slovensku pripomína 30. výročie od biskupskej chirotónie Mons. Jána Hirku, keď 17. februára 1990 v preplnenej mestskej hale v Prešove prijal dnes už nebohý biskup Ján Hirka biskupskú konsekráciu z rúk Jeho Eminencie kardinála Jozefa Tomka.

Arcibiskup Ján Babjak posvätil v Ďurkovej obnovený interiér chrámu

17. február 2020 - 12:45
Do obce Ďurková v nedeľu 16. februára na odpustovú slávnosť sv. Valentína prijal pozvanie prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ, kde požehnal obnovenú budovu obecného úradu a interiér chrámu.

V Devíne si pripomenuli 1151. výročie smrti svätého Cyrila

17. február 2020 - 11:13
Tisícstopäťdesiateprvé výročie smrti Konštantína – sv. Cyrila oslávili v Bratislave - Devíne. Slávnostná spomienka sa konala v sobotu vo farskom Kostole sv. Kríža.

Stránky