TKKBS

Odoberať kanál správ TKKBS
Tlacova kancelaria Konferencie biskupov Slovenska - spravodajsky server
Aktualizácie: pred 8 min 43 s

Pápež odovzdal Ratzingerovu cenu: Cítime duchovnú prítomnosť Benedikta XVI.

pred 3 hod 6 min
Pápež František vo štvrtok 1. decembra predsedal vo Vatikáne ceremónii odovzdania Ratzingerovej ceny za rok 2022. Prevzali si ju francúzsky jezuitský teológ prof. Michel Fédou a právnik židovského vierovyznania prof. Joseph H. H. Weiler, známy svojou angažovanosťou na obranu symbolu kríža na talianskych školách.

Pápež pôjde do Konga a Južného Sudánu na prelome januára a februára

pred 3 hod 50 min
Už skôr plánovaná apoštolská cesta pápeža Františka do Afriky, ktorú bol v júli nútený odložiť pre zdravotné problémy s kolenom, sa uskutoční v novom termíne od 31. januára do 5. februára 2023. Po troch dňoch v Konžskej demokratickej republike pápež navštívi Južný Sudán vo forme ekumenickej púte za mier spolu s čelnými predstaviteľmi anglikánov a škótskych presbyteriánov.

Prezidentku Čaputovú príjme v sobotu vo Vatikáne pápež František

pred 5 hod 15 min
Počas návštevy prezidentka absolvuje osobnú audienciu u pápeža Františka a rokovanie so štátnym sekretárom Svätej stolice Pietrom Parolinom, informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Centrum Femina oslavuje šesť rokov vzniku, jej pomoc sa rozrástla

pred 7 hod 34 min
„Začínali sme v malých priestoroch na poliklinike v Leviciach. Odvtedy ubehlo 6 rokov. Za ten čas sme sa osamostatnili a teraz fungujeme ako samostatná nezisková organizácia,“ píše Anna Siekelová.

Predseda KBS Bernad Bober prijal predsedu Islamskej nadácie na Slovensku

pred 8 hod 1 min
Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober prijal v stredu 30. novembra Mohamada Safwana Hasnu, predsedu Islamskej nadácie na Slovensku.

Predstavili knižnú novinku O mieste kresťanstva v európskej civilizácii

pred 8 hod 15 min
Vydavateľstvo LÚČ v stredu 30. novembra na pôde Univerzitnej knižnice v Bratislave uviedlo svoju novú publikáciu O mieste kresťanstva v európskej civilizácii. Autorom je Benedetto Croce.

Kalváriu na Hornej Rovni vyhlásili za národnú kultúrnu pamiatku

pred 8 hod 36 min
Aj keď územie, kde sa kalvária nachádza, patrí do katastra Štiavnických Baní, o zápis požiadalo mesto Banská Štiavnica, ktorého je kalvária majetkom, uviedla Henrieta Godová z Mestského úradu v Banskej Štiavnici.

Katolícke noviny sa venujú knihe ako inšpirácii na trávenie Adventu

pred 8 hod 51 min
Katolícke noviny sa venujú knihe ako inšpirácii na plnohodnotné trávenie adventného času. Osobností duchovného, kultúrneho i vedeckého sveta sa pýtali, akú knihu berú do rúk v predvianočnom období.

V Adventom mestečku v Nitre budú podávať Maltézsky charitatívny punč

pred 9 hod 5 min
Maltézska pomoc Slovensko – centrum Nitra pozýva na tradičný Maltézsky charitatívny punč, ktorý sa bude podávať v dňoch 8. – 11. decembra 2022 v Adventnom mestečku na Svätoplukovom námestí v Nitre.

Potravinovú zbierku predĺžili do konca roka, aby pomohli viac ľuďom

pred 9 hod 14 min
Počas najväčšej potravinovej zbierky na Slovensku od štvrtka 24. novembra do nedele 27. novembra 2022 zákazníci darovali takmer 80 ton potravín a hygienických potrieb v hodnote bezmála 200-tisíc eur charitám.

Vyšlo decembrové vydanie diecézneho časopisu Moja trnavská arcidiecéza

pred 9 hod 22 min
Vyšlo nové - decembrové vydanie diecézneho časopisu Moja trnavská arcidiecéza. Prinášame jeho anotáciu. Pripravila ju šéfredaktorka Mária Kohutiarová.

Arcibiskup Zvolenský opäť zverí Bratislavu pod ochranu Panny Márie

pred 9 hod 36 min
Svätá omša, ktorej súčasťou bude obrad zverenia pod ochranu Božej Matky, bude v deň slávnosti Nepoškvrneného Počatia Panny Márie 8. decembra 2022 o 17:30 v Kostole sv. Jána z Mathy v Bratislave.

Združenie Dobré srdce - Good heart organizuje zbierku Daruj štedrú večeru

pred 9 hod 45 min
„Cieľom je pripraviť pre rodiny v núdzi pokojnejšie Vianoce. Pomôžte pomáhať tým najzraniteľnejším a darujte štedrú večeru osamelým mamičkám a ich deťom,“ avizuje Adriana Čurajová.

Bratislavský arcibiskup povedie ďalšie zo série stretnutí Lectio divina

pred 9 hod 58 min
V stredu 7. decembra 2022 o 20:00 sa bude v Katedrále sv. Martina v Bratislave konať modlitbové stretnutie spôsobom Lectio divina, ktoré bude viesť bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský.

Slovenská a maďarská charita poslali Ukrajine dve tony pomoci

pred 10 hod 14 min
Túto pomoc realizuje v spolupráci s maďarskou charitou, čo je výsledkom začínajúcej cezhraničnej spolupráce. Spolupráca s maďarskou charitou vznikla začiatkom októbra na stretnutí v Sarospataku.

Videá poukazujú na účasť veriacich so zdravotným postihnutím na synode

pred 10 hod 21 min
Po sérii stretnutí vo Vatikáne predstavuje Dikastérium pre laikov, rodinu a život štyri videá, ktoré poukazujú na prínos veriacich so zdravotným postihnutím pre synodu o synodalite.

Projekt Hlinený dukát bude pomáhať vďaka charite už aj v meste Ilava

pred 10 hod 36 min
V Ilave môže verejnosť projekt Hlinený dukát podporiť zakúpením dukáta v dvoch automatoch na 1-eurovú mincu. Dajú sa zakúpiť aj v sakristii farského kostola či od tunajšej farskej charity a tiež v mestskom múzeu.

Biskup Galis vysvätí novokňazov Zdenka Moravca a Jozefa Poláčeka

pred 10 hod 40 min
V sobotu 10. decembra 2022 o 10:00 pri svätej omši v Žiline vkladaním rúk a ordinačnou modlitbou žilinského biskupa Mons. Tomáša Galisa príjmu kňazské svätenie Zdenko Mravec a Jozef Poláček. 

Belgickí biskupi požiadali pápeža prehodnotiť postavenie žien v Cirkvi

pred 10 hod 51 min
Jedenásť belgických biskupov trvá na tom, aby ženy mohli prijať diakonské svätenie. Ako povedal lutyšský biskup Jean-Pierre Delville, bola to jedna z tém, o ktorých diskutovali s pápežom počas návštevy ad limina.

Pápež spomína na kard. Baawobreho: Múdry pastier v službe núdznym

pred 11 hod 8 min
Pápež František zaslal posolstvo apoštolskej nunciatúre v Ghane v súvislosti so smrťou kardinála Richarda Baawobru, ktorý zomrel 27. novembra vo veku 63 rokov.

Stránky