Arcibiskup Bernard Bober: Boh nekategorizuje ani neodsudzuje. Boh miluje
Preklenúť polarizácie sa dá len tak, že pred nimi nebudeme utekať, hovorí v rozhovore s portálom nm.sk košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Bernard Bober.

Misionári redemptoristi povedú po 25 rokoch celomestské misie v Trenčíne
Do farností Trenčín mesto, Trenčín Juh, Trenčín Orechové, Trenčianske Biskupice, Opatová a do Gréckokatolíckej farnosti zavítajú redemptoristi s bohatým duchovným programom.

V piatok oslavuje saleziánska rodina vo svete Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov
V piatok celá saleziánska rodina vo svete, aj slovenskí saleziáni, saleziánky, saleziánski spolupracovníci, dobrovoľníčky dona Bosca, všetci priatelia a dobrodinci a najmä mladí oslavujú Pannu Máriu.

TV LUX prináša projekt na podporu obnovenia pokoja a solidarity v spoločnosti
Televízia LUX bude prinášať krátke zamyslenia našich biskupov, kňazov, psychológov a verejne známych ľudí z televíznych obrazoviek, ktorí ponúknu niekoľko myšlienok na zamyslenie.

Svätý Otec: Obchodovanie s ľuďmi je plodom vojen a sociálnych nerovností
Svätý Otec vo štvrtok 23. mája zaslal posolstvo účastníčkam generálneho zhromaždenia celosvetovej siete Talitha Kum, aby ocenil ich „angažovanosť v boji proti obchodovaniu s ľuďmi“.

V Rajeckej Lesnej pozývajú v sobotu a v nedeľu na púť k Najsvätejšej Trojici
V dňoch 25. a 26. mája 2024 sa uskutoční tradičná púť k Najsvätejšej Trojici v Rajeckej Lesnej. Počas púte je možné za obvyklých podmienok získať úplne odpustky.

Najbližšiu nedeľu slávi Katolícka cirkev Slávnosť Najsvätejšej Trojice
Zmienka o Trojici sa implicitne objavuje v mnohých biblických požehnaniach, pokynoch a výrokoch: „Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého.“

Pred dvadsiatimi rokmi vyvrcholili v Mariazelli Stredoeurópske katolícke dni
V línii hesla „viac o sebe vedieť, viac sa za seba modliť, viac navzájom spolupracovať“, prebiehal v ôsmich stredoeurópskych krajinách rozsiahly celoročný program. Vyvrcholil v rakúskom Mariazelli.

Arcidiecéza prináša deviatnik za blahorečenie Božieho služobníka Paulena 
„V mesiaci máj, kedy hlbšie prežívame mariánsku úctu dávame do pozornosti Deviatnik za blahorečenie Božieho služobníka Alfonza Paulena,“ informovala Terézia Valúšková, postulátorka kauzy blahorečenia. 

Prvý Svetový deň detí s pápežom v Ríme bude v priamom prenose TV LUX
V Ríme sa bude v sobotu a v nedeľu 25. a 26. mája sláviť prvý Svetový deň detí. Bude to vôbec prvé Svetové stretnutie detí. Televízia LUX prinesie pri tejto príležitosti priamy prenos z Vatikánu. 

Celoslovenská biblická olympiáda má víťazov, uspeli tímy z Levíc a Žiliny
V dňoch 21. a 22. mája sa uskutočnil 22. ročník celoštátneho kola Biblickej olympiády. Jej spoluorganizátorom bol Diecézny katechetický úrad Spišskej arcidiecézy, ktorý za miesto konania vybral Spišskú Kapitulu.

V Košiciach otvoria výstavu fotografií z návštevy Svätého Otca na Slovensku
V Katedrále sv. Alžbety v Košiciach otvoria v nedeľu 26. mája výstavu fotografií Spoločenstva Človek a viera z návštevy Svätého Otca na Slovensku. Verejnosti bude v priestoroch chrámu sprístupnená do 6. júla 2024.

V Košiciach sa konalo zasadnutie Rady KBS pre pastoráciu Rómov a menšín
V priestoroch Arcibiskupského úradu v Košiciach sa v utorok 21. mája 2024 konalo zasadnutie Rady KBS pre pastoráciu Rómov a menšín. Viedol ju košický arcibiskukp Mons. Bernard Bober.

Cirkev bude mať nových svätých, vrátane talianskeho tínedžera Carla Acutisa
Pápež František pri stretnutí s prefektom Dikastéria pre kauzy svätých vo štvrtok 23. mája schválil dekréty týkajúce sa zázraku na príhovor dvoch osobností.

V Primaciálnom paláci v Bratislave sa konala ženská katolícka konferencia
V Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave sa konal tretí ročník ženskej katolíckej konferencie. Za tohtoročnú tému si organizátori zvolili jednoduché slovo Ľúbim.

V Spojených štátoch sa koná jedna z najväčších eucharistických pútí v histórii
Spojených štátoch amerických sa koná jedna z najväčších eucharistických pútí v histórii. Dôvod, prečo sa 23 mladých ľudí vydalo na dvojmesačnú púť, je jasný - Eucharistia. Každá trasa sa skončí v Indianapolise na prvom Národnom eucharistickom kongrese po 83 rokoch, ktorý sa zameriava na obnovu Cirkvi v Amerike.

Kard. Pierbattista Pizzaballa prvýkrát po siedmich mesiacoch navštívil Gazu
Kardinál Pierbattista Pizzaballa prvýkrát po siedmich mesiacoch eskalujúceho konfliktu navštívil Gazu. Doteraz tak nemohol urobiť kvôli obmedzeniam vo vojnovej zóne. Prítomným katolíkom odovzdal posolstvo nádeje, podpory a solidarity.

Informácia pre médiá: Akreditácia na návštevu Ad limina apostolorum
V dňoch 2. – 8. júna 2024 sa uskutoční návšteva slovenských biskupov Ad limina apostolorum v Ríme a Vatikáne. TK KBS pri tejto príležitosti informuje médiá, že na sledovanie návštevy je nutná AKREDITÁCIA.

Na kongrese o službe mladým pri Ríme sú aj dvaja zástupcovia zo Slovenska
Dikastérium pre rodinu, laikov a život organizuje v dňoch 22. – 25. mája 2024 Medzinárodný kongres o službe mladým s podtitulom Nové štýly vedenia mládežníckej a synodálnej služby. Koná sa neďaleko Ríma.

Ocenili víťazov súťažé Biblia očami detí a Východní svätí pre súčasnosť
V priestoroch Gréckokatolíckeho arcibiskupstva v Prešove sa vo štvrtok zišli víťazi archieparchiálneho a metropolitného kola výtvarných súťaží. Výhercovia si prebrali diplomy a vecné ceny z rúk vladyku Jonáša Maxima, arcibiskupa metropolitu Prešovskej archieparchie.